• -05-18
 • -05-18
 • -05-18 2216
 • -05-18
 • -05-18
 • -05-18 2218
 • -05-18
 • -05-18 2219
 • -05-18
 • -05-18 2220
 • -05-18
 • -05-18
Nézsa cimer

Új hulladékgyűjtési rend!

A Polgármesteri hivatalban BESZEREZHETŐ ZSÁKOK - TÁJÉKOZTATÓ

Többlethulladék gyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 60 l Zsák színe: szürke Ára: Bruttó 465 Ft/db
Egyedi jelöléssel jelölt többlethulladék gyűjtő zsák kifejezetten az eseti jelleggel keletkező többlethulladék elhelyezésére szolgál, nem váltja ki a szabványos hulladéktároló edényzet használatát.

Szelektív hulladékgyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 110 l Zsák színe: átlátszó Ára: díjmentes
A zsákokban együtt gyűjthetik a műanyag hulladékok jelentős részét (ásványvizes, üdítős flakonok, PET, egyéb flakonok, pl: mosószeres flakonok, HDPE, PP, tiszta csomagoló fóliák), fémdobozok (sörös, üdítős, konzerves), papír (újság és karton) illetve a kombinált csomagoló anyagokat ( Pl: tejes és gyümölcsleves, Tetra-pack.) dobozokat. A szelektív gyűjtésre alkalmas egyedi jelöléssel ellátott zsákokon a gyűjtéshez szükséges tudnivalók, információk fel vannak tüntetve.

Bio hulladékgyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 120 liter
Zsák színe: átlátszó vagy zöld színű Ára: Bruttó 50 Ft/db
Gyűjthető:  
fűfélék
fás és lágyszárú kerti növények és azok részei
cserjék, bokrok és fák levelei, gallyak, ágak. (max: 60 mm)
Nem gyűjthető:  
másodlagos kötőanyaggal kevert faforgácslapok (OSB, bútorlap) a nem fa, vagy egyéb nem szerves anyag származékából gyártott
bútorlapok
a műanyag származékot tartalmazó fapótló anyagok

FIGYELEM!
Nézsa község területén hamarosan új közszolgáltató, a Zöld Híd Régió Nonprofit Kft. veszi át a hulladékok elszállítását, kezelését.
Az új közszolgáltató kérésére pár fontos és hasznos információt szeretnénk megosztani Önnel.

A Zöld Híd Program szolgáltatási területén található 108 település szinte mindegyikét érintő megállapodás született a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. és az Észak-kelet Pest és Nógrád megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás, a Zöld Híd Régió NKft. tulajdonosa között.

A mi településünkön a jelenlegi közszolgáltató befejezi a hulladékgazdálkodási tevékenységét. A szolgáltatás biztonsága és magas színvonala érdekében az állami koordináló szervezet a Zöld Híd Régió NKft.-t kérte fel a hulladékszállítás és kezelés komplex feladatának átvételére. Lényeges információ, hogy miközben a szolgáltatás színvonala emelkedik, a hulladékszállítás díja egyenlőre nem változik a 2017-es évben!

Településünkön az első gyűjtési nap: 2017. JANUÁR 02. HÉTFŐ. A településünkön megváltozik a gyűjtések napja, 2017-től péntek helyett HÉTFŐNKÉNT LESZ.

Fokozottan figyeljen a háztartásától történő hulladékelszállítás rendjére!

A kommunális hulladékot kizárólag a lakók tulajdonában lévő hulladékgyűjtő edényben vagy az edény mellé elhelyezett, a Zöld Híd által biztosított, többlethulladékos zsákban tudják csak elszállítani. A zsákok nem ingyenesek és kezdetben az Önkormányzatnál vásárolhatók meg, később lesznek külön kijelölt zsákértékesítési helyek, ezekről a közeljövőben külön tájékoztatást nyújtunk és megnézheti majd a Zöld Híd honlapján is: www.zoldhid.hu/nkft

Figyelem! A nem megfelelő zsákokban kihelyezett hulladékokat nem szállítják el!

A szelektíven gyűjtött hulladékok esetében vagy a Zöld Híd által biztosított, szelektíves zsákban vagy bármilyen átlátszó zsákban kihelyezhetjük a szelektív hulladékokat. A Zöld Híd begyűjtést végző munkatársai a kihelyezett gyűjtőzsákoknak megfelelő mennyiségű cserezsákot biztosítanak ingyenesen. Az első, szabályos szelektíves zsákokat az Önkormányzat osztja ki.

A településünkön változás lesz a szelektív hulladékgyűjtés rendjében is, ezentúl minden negyedik héten egy alkalommal fogják a szelektív hulladékokat begyűjteni. Az első időpont: 2017. január 02. hétfő, a következő: 2017. január 30. hétfő.

Fontos még!
Kérjük, tisztán, kiöblítve és összetaposva helyezze el a hulladékokat a kukában és a zsákban is, hiszen csak a tiszta hulladékot lehet újrahasznosítani. A gyűjtőzsák lehetőleg ne legyen lyukas és legyen a szájánál összefogható, a gyűjtő edény (kuka) fedele pedig legyen lecsukható állapotban!

Figyelem! A forró hamut semmiképpen ne öntsék az edényzetbe!

A hulladékgyűjtő edények maradnak a lakosoknál.

Minden esetben reggel 6 óráig helyezze ki hulladékait ingatlanja elé!

Tájékoztatjuk továbbá, hogy az új hulladéktörvény értelmében a feladatellátás és a finanszírozás elvált egymástól. 2016. április elsejétől a hulladékgyűjtő közszolgáltatók feladatai közül kikerült a számlázás, a díjbeszedés, a követeléskezelés. Ezeket a feladatköröket az NHKV Zrt. azaz a hulladékgazdálkodást koordináló állami szervezet vette át, a számlák is tőlük érkeznek.

A Zöld Híd ügyfélszolgálatának elérhetőségei
email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
telefon +36 40 201 026
posta: 2101 Gödöllő, Pf.:75 vagy 2661 Balassagyarmat, Pf.:101

FIGYELEM!
Nézsa község területén új közszolgáltató, a Zöld Híd Régió Nonprofit Kft. veszi át a hulladékok elszállítását, kezelését.

Településünkön az első gyűjtési nap: 2017. JANUÁR 02. HÉTFŐ.

A településünkön megváltozik a gyűjtések napja, 2017-től HÉTFŐNKÉNT van.

A Polgármesteri hivatalban BESZEREZHETŐ ZSÁKOK - TÁJÉKOZTATÓ

Többlethulladék gyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 60 l Zsák színe: szürke Ára: Bruttó 465 Ft/db
Egyedi jelöléssel jelölt többlethulladék gyűjtő zsák kifejezetten az eseti jelleggel keletkező többlethulladék elhelyezésére szolgál, nem váltja ki a szabványos hulladéktároló edényzet használatát.

Szelektív hulladékgyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 110 l Zsák színe: átlátszó Ára: díjmentes
A zsákokban együtt gyűjthetik a műanyag hulladékok jelentős részét (ásványvizes, üdítős flakonok, PET, egyéb flakonok, pl: mosószeres flakonok, HDPE, PP, tiszta csomagoló fóliák), fémdobozok (sörös, üdítős, konzerves), papír (újság és karton) illetve a kombinált csomagoló anyagokat ( Pl: tejes és gyümölcsleves, Tetra-pack.) dobozokat. A szelektív gyűjtésre alkalmas egyedi jelöléssel ellátott zsákokon a gyűjtéshez szükséges tudnivalók, információk fel vannak tüntetve.

Bio hulladékgyűjtő zsák:

A zsák űrtartalma: 120 liter
Zsák színe: átlátszó vagy zöld színű Ára: Bruttó 50 Ft/db
Gyűjthető:  
fűfélék
fás és lágyszárú kerti növények és azok részei
cserjék, bokrok és fák levelei, gallyak, ágak. (max: 60 mm)
Nem gyűjthető:  
másodlagos kötőanyaggal kevert faforgácslapok (OSB, bútorlap) a nem fa, vagy egyéb nem szerves anyag származékából gyártott
bútorlapok
a műanyag származékot tartalmazó fapótló anyagok

Köszönjük megtisztelő figyelmét!

Közös Önkormányzati Hivatal

Ez a weboldal cookie-kat használ. A weboldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.