Jules Verne („Verne Gyula”)
Nyolcvan nap alatt a föld körül – ezt a könyvet talán mindenki ismeri.
Az is lehet, hogy a cím onnan lehet ismerős, hogy volt egy rajzfilmsorozat is (https://hu.wikipedia.org/wiki/80_nap_alatt_a_F%C3%B6ld_k%C3%B6r%C3%BCl_Willy_Foggal), ami e sorok írójának ugyan nem tetszett, de ez egy szubjektív vélemény.
Tehát ha máshonnan nem is, erről a könyvről szinte biztos, hogy tudjuk, ki ez az ember (Volt egy időszak, amikor előszeretettel „magyarosítottak” népszerű írókat, így lett a Winnetou-történetek írója, Karl May is May Károly.) Könyvei viszont érdekfeszítő olvasmányt jelentenek napjainkban is.
„Tempójuk” ugyan lassabb annál, amihez „hozzá vagyunk szoktatva”, viszont van idő kiélvezni az izgalmasabbnál izgalmasabb történéseket, és van idő, hogy elgondolkodjunk azon, hogyan volt képes Verne mindazt megjósolni, amit a könyveiben leír, és aminek a nagy része mára – valóság lett, sőt, a tudomány már túl is lépett egyiken-másikon…
Jules Gabriel Verne, magyarosan Verne Gyula (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. »Minden, amit kitalálok, minden, amit elképzelek, a valóság alatt marad, mert eljön majd a pillanat, amikor a tudomány alkotásai túltesznek a képzelet szüleményein« – Jules Verne
Az íróról: https://moly.hu/alkotok/jules-verne/wikipedia
A Verne kép forrása (utolsó megnyitás 2021. jújius 29.)
Kölcsönözhetők a könyvtárban: